Výhody a nevýhody olympiády, rozhovor s primátorem hl.m.Prahy MUDr.Pavlem Bémem uveřejněný v deníku Právo dne 27.října 2004.
* Brzy by měla být hotova ekonomická studie, která má vyčíslit pořádání olympijských her v Praze v letech 2016 nebo 2020. Kdy bude zveřejněna?Dokončena a předána bude 31. října. Pak by mělo být čtrnáctidenní připomínkové řízení a zveřejněna bude přibližně koncem listopadu.
Výhody a nevýhody olympiády budou známy v listopadu |
PRIMÁTOR HL. M. PRAHY PAVEL BÉM (ODS) ŘEKL PRÁVU:
* Brzy by měla být hotova ekonomická studie, která má vyčíslit pořádání olympijských her v Praze v letech 2016 nebo 2020. Kdy bude zveřejněna?
Dokončena a předána bude 31. října. Pak by mělo být čtrnáctidenní připomínkové řízení a zveřejněna bude přibližně koncem listopadu.
* Jaké kroky budou následovat po jejím zveřejnění ?
Záleží na obsahu. V současnosti mám už k dispozici předběžné výsledky. Předpokládám, že pokud by byly závěry studie pozitivní, měla by Praha iniciovat jednání se zástupci vlády. V první řadě s paní ministryní Buzkovou, jako dalšího by hlavní město oslovilo ministra pro místní rozvoj Jiřího Paroubka a předsedu vlády. Cílem by bylo nalézt společný postup města a vlády. Dalším krokem je analytické rozpracování územní analýzy a ekonomické analýzy. Oslovil bych také příslušné regiony, kde by se část her odehrávala. Následovalo by vytvoření pracovní skupiny, které by se účastnila i sportovní veřejnost.
* Zmínil jste se, že už máte předběžné výsledku studie, jsou spíše pozitivní či naopak?
Vypadá to tak, jak by mohl člověk čekat. Zpráva přichází s čísly, jaké jsou přímé náklady pro Prahu a já bych byl mírně optimistický.
* Můžete tedy prozradit, kolik by hry hlavní město stály?
S tím počkám, až bude materiál na světě.
* Můžete upřesnit, co vlastně studie mapuje?
Například kolik by stála příprava infrastruktury, jaké by byly výnosy ze vstupenek nebo výnosy z cestovního ruchu a sponzorů
8. listopadu 2004
8. listopadu 2004