Listopad je na Magistrátu hl. m. Prahy měsícem společenské odpovědnosti
Magistrát hl. m. Prahy se chce zapojit do projektu „Dobrovolnictví ve veřejné správě“, jehož realizátorem je Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. I z tohoto důvodu ředitelka úřadu Martina Děvěrová vyhlásila letošní listopad za měsíc společenské odpovědnosti.
- 1 minuta čtení
Jako součást měsíce společenské odpovědnosti budou realizovány společensky odpovědné počiny zaměstnanců MHMP. Půjde například o zjevnou podporu zdraví mužů prostřednictvím kampaně Movember či uspořádání charitativní sbírky věcí a oblečení v prostorách Škodova paláce ve spolupráci s Diakonií Broumov.
Na Magistrátu hl. m. Prahy je již vytvořena a koordinována skupina dobrovolníků z řad zaměstnanců, kteří se mohou zapojit do dalších připravovaných dobrovolnických akcí a počinů. Jejich kolegové se k nim mohou připojit a svým osobním přístupem její akce obohatit. Současně byla také vyhlášena cena společensky odpovědného počinu zaměstnance MHMP a skupiny zaměstnanců MHMP. Až do 30. listopadu 2017 lze v rámci pražského magistrátu nominovat jakýkoli počin, který jeho zaměstnanec nebo skupina zaměstnanců vykonali nad rámec svých pracovních povinností a který lze považovat za společensky odpovědný.
„Bylo by skvělé, kdyby úředník nebyl vnímán jen jako osoba s „lejstrem a razítkem“. Věřím, že právě prostřednictvím společensky odpovědných počinů zaměstnanců veřejné správy lze úředníka vnímat jako člověka, kterému není lhostejný stav společnosti a prostředí kolem nás,“ uvedla ředitelka Magistrátu hl. m. Prahy Martina Děvěrová.
Společenská odpovědnost organizací je koncept, kterým se organizace otevřeně přiznávají ke své spoluodpovědnosti za stav, chod a udržitelný rozvoj společnosti. Společensky odpovědné chování organizace je představováno aktivitami, které jdou nejen nad rámec zákonných, ale i etických, komerčních a společenských očekávání. Organizace přijímající zásady společenské odpovědnosti za své si dobrovolně stanovují vysoké etické standardy, jsou sociálně smýšlející, snaží se minimalizovat negativní dopady své činnosti na životní prostředí, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy a přispívají k podpoře regionu, v němž působí.